Kolumbia - Noclegi, hotele, hostele

Kolumbia oferuje bogatą bazę noclegową. W zasadzie można powiedzieć, że w większości miejsc odwiedzanych przez turystów można znaleźć wszystkie rodzaje noclegów.

Hotele

Hotele w Kolumbii to najczęściej wybierany przez turystów rodzaj noclegu. Głównie dlatego, że są tanie, czyste i przede wszystkim bezpieczne. Mamy do wyboru cały wachlarz kategorii - od najtańszych hotelików w cenie już za ok. 20-40 zł za pokój dwuosobowy z telewizją, zimną wodą i wentylatorem, poprzez pokoje trochę droższe w cenie ok. 50-100, które najczęściej mają już klimatyzację i ciepłą wodę po normalne hotele oklasie zachodniej biznesowej czy też hotele zagranicznych sieci, których cena jest już odpowiednio wyższa i oscyluje w granicach od 200 zł za pokój dwuosobowy.

Nalezy podkreślić, że większosć hoteli w Kolumbii jest zintegrowana z międzynarodowymi systemami rezerwacji, zatem nie ma problemu z rezerwacją noclegu przez Internet. W celu znalezienia najlepszej oferty można skorzystać z porównywarki cen hoteli takiej jak www.oHotele.pl, która zbiera oferty z wszystkich serwisów reerwacyjnych na świecie.

Rezerwacja hotelu na miejscu ma sens wtedy, jeśli jest to jakiś mniejszy hotel i dobrze posługujemy się językiem hiszpańskim. Mozna wtedy uzyskać czasem bardzo duży rabat, choć zwykle tylko poza sezonem.

Hostele

Hostel są równie często wybieranym przez turystów noclegiem w Kolumbii jak hostele. Hostele w Kolumbii zwykle prezentują normalny zachodni poziom. Zwykle bowiem są albo prowadzone przez obcokrajowców albo przez Kolumbijczyków, którzy dużo podróżują po świecie. Cena w hostelach zwykle zaczyna się od ok. 20 zł za noc w wypialni wieloosobowej. Często jednak w hostelach można znaleźć wygodne pokoje prywatne o standardzie nieustępującym, a czasem wyższym niż w hotelach, z tym że są o wiele tańsze. Warto odwiedzić najpopularniejszą stroną rezerwacji hosteli (mają też najniższe ceny) jak HostelBookers.com. Strona umożliwia rezerwację hotelu bez żadnej opłąty (trzeba tylko wpłacić 10% wartości noclegu).

Hostele w Kolumbii są bezpieczne. Zwykle przebywają w nich goście z zachodu, ewentualnie z innych krajów Ameryki Łacińskiej. Wiele z nich wyposażonych jest w zamykane szafki. Nalezy jednak pamiętać, żeby zabrać własną kłódkę, gdyż ta nie zawsze jest udostępniana przez obsługe hostelu.

Nocleg u ludzi

Osoby bardzo oszczędne lub tych, którzy chcą poznać z bliska życie z Kolumbii mogą poszukać noclegu na stronie takiej jak CoauchSurfing.org. Ogłaszają się tam ludzie, którzy oferują darmowy nocleg. Zawsze jest to niesamowite przezcyie. Wiele osób podróżuje tylko w ten sposób.

Namiot, hamak

W wielu miejscach, zwłaszcza w górach, parakach narodowych można rozbic namiot na kempingu. W ciełych rejonach, takich jak, Karaiby, częstszym rozwiązaniem jest hamak. Jeśli ktoś planuje wycieczki np. do Parku Tayrona, warto zaopatrzyć się w hamak. Koniecznie powinien mieć moskitierę.

Brak informacji o możliwości nocowania w namiocie na dziko w Kolumbii. Prawdopodonie jest to możliwe i bezpieczne w mniej zaludnionych terenach, o ile nie są to miejsca, na których działa nielegalna partyzantka, grupy karteli narkotykowych, lub w pobliżu których istnieją plantacje koki.

© colombiano.pl 2010. Wszelkie prawa zastrzeżone.