Medellín

Drugie co do wielkości miasto Kolubmii Medellín jest znane przede wszystkim z tego, że w czasach nie tak dawnych, bo w latach 80. i 90. było stolicą kolumbijskiego narkobiznesu. To tutaj działał słyny na cały świat kartel w Medellín, jedna z największych, najbogatszych i najpotężniejszych organizacji prestępczych w historii ludzkosci. Także jedna z najbardziej brutalnych. W latach 90. Medellín stało się areną regularnej wojny policji i wojska z kartelem. Na szczęście te czasy - możemy to powiedzieć stanowczo - należą to przesłości. Dziś Medellín jest bardzo interesującym miastem dla turystów. Można spokojnie zwiedzać miasto i orzystać z jego bogatych atrakcji, jak np. życie nocne. Można nawet udać się na wycieczkę na grób niesławnego szefa kartelu Pablo Escobara.

Medellín położenie

Miasto znajduje się w rozległej kotlinie. Otoczone jest górami, które są gęsto zabudowane. Tu mieszczą się dzielnice najbiedniejszych - slamsy, obraz popularny w Południowej Ameryce. Medellin jest czasami okreslone jako "miasto wiecznej wiosny" dlatego, że klimat jest zawsze łagodny, nie jest ani zbyt chłodno, a ni zbyt zimno, temperatura najczęściej utrzymuje się na stałym poziomie ok. 20-25 stopni.

Warto zobaczyć

Z tradycyjnych miejsc wartych zobaczenia należy wymienić Catedral Metropolitana, której budowa trwała w latach 1875-1931. Znajduje się ona w pobliżu Parque de Bolivar. Warto także zobaczyć Palacio de la Cultura Rafael Uribe Uribe.

Największą atrakcją miasta jest jednak jego niepowtarzalny, spokojny klimat oraz kolonialne wapienny budynki ciągnące się wzdłuż ulic.

© colombiano.pl 2010. Wszelkie prawa zastrzeżone.