Bucaramanga - przewodnik, podróż, atrakcje, noclegi| Kolumbia - Colombiano.pl

Bucaramanga

Bucaramanga, przez mieszkańców nazywana krótko "Buca", jest dość dużym miastem, razem z okolicznymi miejscowościami metropolia liczy prawie milion mieszkańców. Otoczona przez góry Bucaramanga jest stolicą departamentu Santander.

Bucaramanga, Kolumbia

Miasto często nazywane jest "miastem parków", ze względu na ogromną liczbę terenów zielonych w środku miasta. Obecne centrum miasta skupione jest wokół Parque Santander. Większa część miasta nie jest jednak zbyt atrakcyjna pod względem widokowym. Nie istało się zbyt dużo zabytków architektury kolonialnej. Miasto cierpi także na przeludnienie i zanieczyszczenie powietrza spowodowane przez niezbyt dobrze rozwiązany transport.

Tak naprawdę największą atrakcją Bucaramanga jest życie nocne miasta, głównie dzięki temu, że w mieście jest aż 10 uniwersytetów. Z tego powodu warto pomyśleć o spędzeniu to nocy lub dwóch.

Co warto zwiedzić

Museo Casa de Bolivar

To ciekawe muzeum mieści się w starym kolonialnym budynku. Bolivar zatrzymał się tu na dwa miesiące w 1828 roku. W muzeum można m.in. zobaczyć wystawy historyczne i archeologiczne, starą broń, dokumenty, obrazy itp. Naprzeciwko muzeum znajduje się Casa de Cultura (Dom Kultury), gdzie można podziwiać kolekcję obrazów ofiarowanych przez lokalnych artystów.

Museo de Arte Moderno de Bucaramanga

To muzeum gości często wystawy nowoczesnej rzeźby i malarstwa.

Zabytki sztuki sakralnej

Bucaramanga, Kolumbia

Catedral de la Sagrada Familia (Katedra Świętej Rodziny) zbudowana w latach 1770-1865 jest głównym zabytkiem sztuki skralnej w Bucaramanga. Warto zobaczyć jej wielką ekleltyczną bryłę z ciekawymi witrażami i ceramiczną kopułą przywiezioną z Meksyku.

Innym ciekawym zabytkiem sakralnym jest Capilla de los Dolores w Parque García Rovia, najstarszy zachowana kościół w mieście, wzniesiony w kamieniu w latach 1748-50. Obecnie już nie odprawia się w nim nabożeństw.

© colombiano.pl 2010. Wszelkie prawa zastrzeżone.